جمعه, ۲۱ مرداد ماه ۱۴۰۱
قالب وردپرس افزونه وردپرس

هفتمین روز حل مساله

ویژه دانش آموزان پایه ششم

تاریخ برگزاری: جمعه 1 اسفند 99

ساعت برگزاری: 9 الی 11صبح

 مهلت ثبت‌‌نام : تا 23 بهمن ماه

هزینه ثبت نام  برای تیم سه نفره:

36هزارتومان

لینک ثبت‌نام

!!! به دلیل بروز مشکل در درگاه پرداخت اینترنتی لطفا پس از ثبت نام از طریق لینک  و دریافت کدتیم، جهت پرداخت وجه خود را به شماره ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۵۸۹۷۹ به نام خانه ریاضیات اصفهان واریز نمایید و تصویر فیش واریزی را به شماره ۰۹۹۱۳۹۲۵۱۳۵ در واتساپ با قید نام دانش آموز و کدتیم ارسال کنید.

خانه ریاضیات اصفهان از سال 93 تاکنون هر سال برنامه روز حل مسئله را برای دانش آموزان پایه های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی برگزار می کرده است. دانش آموزان با تشکیل گروه های سه نفره در این برنامه شرکت می کردند و با همفکری  به مسئله ها پاسخ می دادند. سپس پاسخ های گروه ها تصحیح و نفرات برگزیده هر شهر توسط آن شهر اعلام می شد.

اما با توجه به محدودیت های ناشی از بیماری کرونا امسال خانه ریاضیات اصفهان قصد دارد با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان هفتمین روز حل مسأله ریاضی را صرفا برای دانش‌آموزان پایه‌های ششم ابتدایی در تاریخ جمعه  1 اسفندماه 1399 برگزار نماید. علاقه‌مندان شرکت در این برنامه لازم است به صورت تیم‌های سه نفره از طریق لینک ثبت نام مسابقه نسبت به تکمیل اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند و ثبت‌نام نمایند.

!! هفتمین برنامه روز حل مسئله با تغییرات زیر برگزار می گردد:

  • خانه ریاضیات اصفهان ، امسال برنامه روز حل مسئله را به صورت مجازی برگزار می کند.
  •  برنامه صرفا برای پایه ششم برگزار می گردد و در صورت مساعد بودن شرایط، فروردین سال آینده برای پایه های چهارم و پنجم نیز برگزار می شود.
  • برای هر 5 تیم، یک پشتیبان مشخص می شود که در طول برنامه با گروه ها در ارتباط باشد و به سوالات آنها پاسخ دهد. این پشتیبانی می تواند شامل شنیدن یا دیدن ایده های دانش آموزان، ایجاد چالش برای اصلاح ایراداتشان از طریق پرسش و پاسخ، طرح پرسش هایی برای تعمیم مسئله و … باشد.
  • در برنامه روز حل مسئله امسال، پاسخ های دانش آموزان تصحیح نمی شود و اسامی تیم های برگزیده از طریق سایت خانه ریاضیات اصفهان اعلام نمی گردد، در واقع این برنامه جشنواره ای برای حل مسئله است که دانش آموزان علاوه بر همفکری در گروه خود، با راهنمایی گرفتن از پشتیبان، مهارت های حل مسئله خود را تقویت می کنند.
  • مسئله ها صرفا به صورت نوشتاری ارائه نمی شوند، بلکه برخی از آنها نیز به صورت ویدئو یا صوتی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرند.

لازم به ذکر است برای تحقق یافتن کار گروهی، دانش‌آموزان خودشان برای تشکیل تیم اقدام نمایند.

قابل توجه دانش آموزان غیراصفهانی:

با توجه به مجازی بودن برنامه هفتمین روز حل مسأله ریاضی، دانش آموزان غیراصفهانی نیز می توانند از طریق لینک ثبت نام در سایت خانه ریاضیات اصفهان ثبت نام نمایند.

!! در طول زمان ثبت‌نام، تلفن 36692013 داخلی 107(بخش آموزش) از ساعت 8 الی 14 هر روز آماده پاسخگوئی به شماست.

!! آن دسته از دانش‌آموزانی که به هر دلیل موفق به ثبت‌‌نام از طریق وب‌سایت نشوند، می‌‌توانند در طول زمان ثبت‌نام از ساعت 8 تا 14 با مراجعه به محل خانه ریاضیات اصفهان (خیابان سعادت‌آباد- روبروی مقبره بانو امین- جنب ورزشگاه امین- خانه ریاضیات اصفهان) مراحل ثبت‌‌نام خود را انجام دهند.

_____________________________________________

اطلاعیه زمان و مکان مجازی فعالیت هفتمین روز حل مساله

دانش آموز عزیز؛

همانطور که مطلع هستید فعالیت هفتمین روز حل مساله در روز جمعه 1 اسفندماه ساعت 9 تا 11 به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

لطفا راس ساعت مقرر در فضای مجازی حضور داشته باشید.

 

مکان مجازی برگزاری مسابقه:

https://workshop.rastaiha.ir/prob-day

توجه  توجه ! ! !

  • نام کاربری و رمز عبور به شماره همراه شما پیامک خواهد شد.

 

  • برای آشنایی با محیط آزمون و نحوه کار با ابزارها روز پنج شنبه 30 بهمن ساعت 17 الی17.30 یک اجرای آزمایشی در سایت مسابقه که آدرس آن در بالا قید شده، برگزار خواهد. حضور در اجرای آزمایشی برای تمام اعضای تیم الزامی می باشد.

 

  • در صورت بروز هرگونه مشکل یا نیاز به اصلاح و تکمیل اطلاعات،  پنج شنبه 30 بهمن ماه از ساعت 8 الی 14 با شماره تلفن 03136692013 داخلی 107 تماس حاصل نمایید.
کلیه حقوق این سایت متعلق به خانه ریاضیات اصفهان می باشد.