جمعه, ۲۱ مرداد ماه ۱۴۰۱
قالب وردپرس افزونه وردپرس

هفدهمین دوره مسابقه تیمی تورنمنت شهرها

هفدهمین دوره مسابقه تیمی تورنمنت شهر‌ها

سطح عادی: جمعه 2 اسفندماه 1398

سطح پیشرفته:  جمعه 16 اسفندماه 1398

تمدید مهلت ثبت نام: تا 27 بهمن 98

لینک ثبت نام:

 مسابقه تیمی تورنمنمت شهرها خانه ریاضیات سال 98 در یک مرحله برگزار می‌شود.

تمدید مهلت ثبت‌نام تا روز  1398/11/27

 • دانش ­آموزان می­ توانند در قالب تیم‌های سه نفره در یکی از دو سطح عادی (O-level) یا پیشرفته (A-level) و یا هر دو سطح در مسابقه شرکت کنند که باید هنگام ثبت­ نام آن را تعیین کنند. (برای تصمیم گیری بهتر برای شرکت در سطوح مسابقه توصیه می‌شود به سوالات سال‌های قبل در سایت خانه ریاضیات، بخش مسابقات مراجعه نمایید).

توجه!! توجه!! :

 • تیم های شرکت کننده می توانند در یکی از پایه های هشتم یا نهم و دهم یا یازدهم ثبت نام کنند. منظور از پایه هشتم و نهم دانش آموزانی هستند که هر سه نفر در پایه های هشتم یا نهم مشغول به تحصیل می باشند و پایه دهم و یازدهم  دانش آموزانی که حداقل یک نفر در پایه های دهم و یازدهم مشغول به تحصیل باشند.

توجه: لطفاً در تعیین پایه دقت کنید. پس از انتخاب، امکان تغییر وجود ندارد.

 

 • هزینه ثبت نام برای شرکت در یکی از دو سطح عادی یا پیشرفته ، مبلغ 900،000 ریال و برای شرکت در هر دو سطح عادی و پیشرفته مبلغ 1،500،000ریال  می باشد.
 • آزمون سطح عادی صبح روز جمعه 98/12/02 و سطح پیشرفته صبح روز جمعه 98/12/16  رأس ساعت 8 صبح آغاز خواهد شد. پایان آزمون برای تیم‌هایی که در سطح عادی (O- level) شرکت کرده ­اند ساعت 12:15 و برای تیم‌هایی که در سطح پیشرفته (A-level) شرکت کرده ­اند ساعت 13:15 می­باشد.

لطفاً تیم ها راس ساعت 7:30 در محل برگزاری آزمون که از طریق سایت خانه ریاضیات اصفهان  اعلام خواهد شد، حضور داشته باشند.

 • باتوجه به اینکه برگزاری آزمون منوط به دریافت سوالات در موقع مقرر از کمیته مرکزی در مسکو می‌باشد، خواهشمند است 3 روز قبل از آزمون با مراجعه به سایت خانه ریاضیات اصفهان یا از طریق تلفن از برگزاری آزمون در تاریخ­ های اعلام شده و محل برگزاری اطمینان حاصل نمایید.
 • پاسخ نامه هر تیم پس از جدا شدن از سربرگ ها توسط داوران بطور مستقل و کامل تصحیح خواهد شد و      3 سوالی که بیشترین امتیاز را آورده باشند، انتخاب می‌شوند و به حساب امتیازهای تیم منظور می­ شود، لذا توصیه می­گردد اعضاء هر تیم، در ساعات اولیه به تمام مسائل فکر کنند و در مورد هر سوال آن­چه که مورد توافق اعضاء تیم است را روی برگه بنویسند.
 • دقت در نوشتن راه حل و رسم مناسب اشکال مورد نیاز، نه تنها به حل مسائل کمک می­کند، بلکه فرم ظاهری اوراق هم مورد ارزیابی قرار می ­گیرد و بهترین پاسخ نامه ها از این نظر هم به کمیته مرکزی در مسکو معرفی می‌شوند.
 • باتوجه به جمعیت شهر اصفهان، 16 تیم از میان تیم‌های شرکت­ کننده برگزیده  می­شوند و برای قرارگرفتن در مجموعه برندگان شهرهای مختلف دنیا، اوراق آن‌ها جهت بررسی نهایی و دریافت تقدیرنامه به مسکو ارسال می ­شود.
 •  سالهای قبل  یک یا چند تیم از کل شهرهای ایران به دعوت کمیته مرکزی مسابقات در مسکو  به اردوی تابستانه تورنمنت دعوت می شدند. اعزام تیم‌ها از اصفهان در سال جاری منوط به فراهم شدن شرایط و تامین منابع مالی خواهد بود.

 

 • دانش آموزان عزیز باید دقت فرمایند که مبنای اصلی این مسابقه، کارگروهی است.

هر تیم با هم‌فکری و کار مشترک اعضاء تیم فقط یک پاسخ نامه ارائه خواهد داد.

 • منابع مورد استفاده و نمونه سوالات این آزمون  در سایت های زیر موجود می باشد :
 1. http://www.mathhouse.org
 2. http://www.turgor.ru/en/
 3. http://www.math.toronto.edu/oz/turgor
 • تلاش می­ شود نتیجه مسابقه حداکثر تا اواخر فروردین ماه 1399  اعلام ­گردد.
 • داوطلبان می ­توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36692013 داخلی 107 (بخش آموزش) هر روز از 9 الی 13 و یا 15 الی 19 تماس حاصل نمایند.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به خانه ریاضیات اصفهان می باشد.