جمعه, ۲۱ مرداد ماه ۱۴۰۱
قالب وردپرس افزونه وردپرس

چهاردهمین دوره مسابقه تیمی A-Lympiad (مرحله اول)

 

خانه ریاضیات اصفهان با همکاری موسسه فرودنتال و دانشگاه اوترخت برگزار می کند.

ویژه دانش آموزان پایه نهم، دهم و یازدهم

تاریخ برگزاری: 30 آبان ماه 99

ساعت: 8 الی 16

تمدیدمهلت ثبت نام: تا 22 آبان ماه

*** درصورت تکمیل ظرفیت نهایی، ثبت نام قبل از موعد اعلام شده بسته می شود.***

هزینه ثبت نام تیم: 80هزارتومان

لینک ثبت نام

برای آشنایی بیشتر با مسابقه‌ی A-Lympiad و دیدن سایر اطلاع‌رسانی‌های مسابقه، کانال تلگرامی A-Lympiad99 را دنبال کنید.

خانه ریاضیات اصفهان، برای چهاردهمین سال پیاپی با همکاری مؤسسه تحقیقاتی فرودنتال کشور هلند، مسابقه A-لیمپیاد را برگزار می‌نماید. دانش‌آموزانی از شهرهای مختلف نیز با همکاری برخی از خانه‌های ریاضیات کشور، در این مسابقه شرکت دارند.

امسال با توجه به شرایط همه‌گیری ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی این مسابقه بصورت مجازی و در بستر اینترنتی اجرا می‌شود. ثبت‌نام دانش‌آموزان از طریق وب‌سایت خانه ریاضیات اصفهان انجام می‌گیرد. متعاقبا لینک شرکت در آزمون و دستورالعمل نحوه اجرای آزمون برای افرادی که ثبت نام موفق داشته اند ارسال می‌شود.

توجه!!!!!!

مسابقه A-لیمپیاد در بیش از 90 مدرسه در هلند و مدارس بیش از 15 کشور دنیا به مرکزیت مؤسسه تحقیقاتی فرودنتال کشور هلند به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود. در پی تفاهم‌نامه همکاری آن مؤسسه با خانه ریاضیات اصفهان، چند سالی است که مرحله اول این مسابقه با همکاری خانه‌های ریاضیات، در اصفهان و شهرهای دیگر ایران همزمان برگزار می‏شود.

 

در این مسابقه، دانش‌آموزان بایستی به صورت گروهی، صورت دقیق یک مسئله بزرگ و واقعی را تفسیر کنند، راهکارهای مناسبی برای حل آن بیابند، نتایج به دست آمده را تحلیل کنند و نتایج نهایی را به شکل مناسبی ارائه دهند. در این رهگذر مهارت‌هایی چون خواندن مؤثر، تفکر پویا و خلاق، استفاده ازمدل‌سازی ریاضی مسائل، کارگروهی و نوشتن ساختار‌‌ یافته و مؤثر در دانش‌آموزان رشد خواهد یافت.

قبل از ثبت‌نام توجه به نکات زیر ضروری است :

 •  شرکت در این مسابقه به صورت تیم‌های سه نفره از دانش‌آموزان (پایه‌های نهم، دهم و یازدهم) رشته‌های مختلف میسر است. اعضای هر تیم می‏توانند از پایه‌ها و مدارس متفاوت (با جنسیت یکسان) انتخاب شوند، لذا دانش‌آموزان علاقه‌مند هرچه سریع‌تر ضمن تشکیل تیم خود جهت ثبت‌نام در مسابقه اقدام نمایند.
 • با توجه به اینکه مسابقه بصورت غیرحضوری برگزار می‌شود داشتن امکانات اتصال به اینترنت پایدار ضروری است. افرادی که در تهیه این امکانات مشکل دارند، قبل از ثبت نام مشکل خود را با واحد آموزش خانه ریاضیات اصفهان در میان بگذارند.
 • مهلت ثبت نام تا پایان روز  ۱۷ آبان ۱۳99 است.
 • در انتخاب هم تیمی‌های خود دقت داشته باشید، زیرا پس از پایان مهلت ثبت‌نام (۱۷ آبان)، امکان جایگزینی آن‌ها وجود ندارد.
 • انجام ثبت‌نام برای هر تیم باید جداگانه انجام شود.

مسابقه روز جمعه 30 آبان ماه 1399، از ساعت 8 الی 16 بصورت آنلاین برگزار می‌شود.

 • ثبت‌نام بسیار ساده انجام می‌شود. یک نفر از اعضای تیم به عنوان نماینده برای کل تیم ثبت نام می‌کند. این فرد باید مشخصات کامل افراد دیگر (نام و نام خانوادگی، کدملی، نام پدر، سال تولد ،کلاس، آدرس منزل، تلفن ثابت و همراه، نام مدرسه و آدرس ایمیل) را داشته باشد.
 • در انتهای مراحل ثبت‌نام، باید پرداخت هزینه به صورت اینترنتی انجام شود. هزینه ثبت‌نام برای هر تیم 80هزار تومان می‏باشد. لذا فرد ثبت نام کننده باید امکان استفاده اینترنتی از یک کارت متصل به شبکه شتاب بانک‌های کشور را در اختیار داشته باشد و هزینه ثبت نام از این کارت کسر می‌گردد.

    کد تیم خود را پس از ثبت‌نام یادداشت نموده و از آن مراقبت کنید.

 •  دقت کنید که مراحل ثبت‌نام تیم برای شرکت در مسابقه، پس از انجام مرحله مربوط به پرداخت اینترنتی پایان می‌پذیرد و آن‌دسته از تیم‌هایی که این مرحله را تکمیل نکنند، ثبت نامشان لغو می‌شود.
 • لینک و نحوه شرکت در مسابقه متعاقبا به اطلاع ثبت نام کنندگان خواهد رسید.

در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام مراحل ثبت‌نام هر روز از ساعت 8 الی 14  با بخش آموزش خانه ریاضیات اصفهان به شماره تلفن 03136692013 داخلی 107 تماس حاصل نمایید.

_________________________________

اطلاعیه زمان و مکان مسابقه ایلیمپیاد99

دانش آموز عزیز؛

همانطور که مطلع هستید مسابقه ایلیمپیاد سال 99 در روز جمعه ۳۰ آبان ساعت ۸ تا ۱۶ به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

مکان مجازی برگزاری مسابقه:

https://a-lympiad.rastaiha.ir/

 فیلم آموزشی محیط مسابقه

توجه  توجه ! ! !

 • نام کاربری و رمز عبور به شماره همراه شما پیامک خواهد شد.

 

 • برای ارتباط ضروری ما و شما به لینک زیر وارد شده و یک آدرس ایمیل معتبر به همراه کد تیم خودتان را در فرم مربوطه وارد کنید.

فرم

توجه کنید که برای هر تیم کافی‌ست یکی از اعضای تیم این فرم را پر کند.

 • برای آشنایی با محیط آزمون و نحوه کار با ابزارها روز پنج شنبه ۲۹ آبان ساعت 17 الی 19، یک آزمون آزمایشی در سایت مسابقه برگزار خواهد. حضور در این آزمون برای تمام اعضای تیم الزامی می باشد.

 

 • همچنین لازم است شرکت‌کنندگان قبل از آزمون آزمایشی روز پنج شنبه ویدئو آموزشی که در سایت مسابقه و سایت خانه ریاضیات اصفهان قرار گرفته را ببینند.

 

 • در صورت بروز هرگونه مشکل یا نیاز به اصلاح و تکمیل اطلاعات، حداکثر تا پنج شنبه 29 آبان از ساعت 8 الی 14 با شماره تلفن 36692013 داخلی 107 تماس حاصل نمایید.

_____________________________________

اطلاعیه شماره 2

ایلیمپیادی عزیز؛

تیم پشتیبانی مسابقه ایلیمپیاد در طول آزمون آزمایشی روز پنج شنبه ساعت 17 الی 19 و روز مسابقه جمعه ساعت 8صبح الی 16 برای پاسخگویی به سوالت فنی (پلتفرم مسابقه، مشکلات اتصال و غیره) از طریق تلفن 03136692013 داخلی های 102، 104،103، 108،105، 140 و 147 و یا آیدی تلگرامیRastaiha_info@ همراه شما خواهد بود‌.
کلیه سوالات علمی (درباره سوالات و محتوای آزمون) در سایت مسابقه و از طریق درخواست کلید منتور پاسخ داده خواهد شد.

!!!مهم: لطفا جهت پرسیدن سوالات علمی به هیج وجه با تلفن های داده شده تماس نگیرید.

 

 

 

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به خانه ریاضیات اصفهان می باشد.