توجه : خانه رياضيات اصفهان هيچ نماينده‌ رسمي و شعبه ديگري ندارد. در صورت مشاهده چنين مواردي، درخواست مي‌شود تا از طريق تلفن 36692013 با خانه رياضيات اصفهان هماهنگ نمائيد.

آمار سایت
Stat
استانداردهای جديد آموزش ریاضی آمريکا

 

استانداردهای نوين آموزش رياضيات و ديگر علوم در آمريکا

 نگراني‌ها درباره عدم موفقيت دانش‌‌آموزان آمريکايی در مسابقات سراسری علوم و رياضی گسترش يافت تا آنجا که مسئولان آموزش اين کشور برآن شدند تا جهت کمک به ترويج يک فضای ماهر و بديع، استانداردهای جديدی ايجاد کنند. شرکت‌کنندگان در مجمع سالانه Robert Noyce Teacher Scholarship Program ، که توسط AAAS (انجمن پيشرفت علم آمريکا، American Association for the Advancement of Science) برگزار شد، استانداردهای قبلی در آموزش رياضی را بررسی کرده و در جريان پروسه گسترش يک چارچوب مفهومی و استانداردهای نوين تراز شده آموزش علوم قرار گرفتند. استانداردهای جديد آموزش رياضی [وب‌سايت -دانلود]  بهار امسال (2011) معرفی شدند و در حال گسترش و ثبت برای اواخر سال 2011 هستند و برای اولين بار شامل قسمت آموزش مهندسی هستند.

  Bruce Alberts ، سردبير مجله علم (Science) می‌گويد : "در حال از دست دادن تعداد زيادی از دانشمندان آينده هستيم، تنها به اين دليل که علم بسيار مهيج‌تر از آن است که در کتاب‌های درسی به‌نظر می‌رسد. "

 Kaye Forgione ، از مؤسسه Achieve، می‌گويد : " اين استانداردها به گونه‌ای هستند که دانش‌آموزان بتوانند آينده خود را خلق کنند چه وارد دانشگاه شوند و چه نه."

اين استانداردها فراتر از حساب و مهارت‌های پايه رياضی هستند به‌طوريکه شامل "استانداردهای عمل رياضی" هستند. به عنوان مثال قابليت‌های حل مسئله، سماجت و پايداری، استدلال، دقت و ظرافت، و ديگر عادت‌های ذهنی که مايليم در دانش‌آموزان پرورش داده شوند.

انجمن تحقيقات ملی آمريکا  يک پيش‌نويس از استانداردهای جديد آموزش علم تهيه کرد و در تاريخ 12 July آنرا در دسترس عموم قرار داد تا همگان نظرات خود را تا تاريخ 2 August در اين باره ابراز کنند.

   Jean Slattery ، از مؤسسه Achieve، می‌گويد : "استانداردهای آموزش علوم جديد بايد پاسخگوی پيشرفتهای علوم تربيتی آموزش و پرورش، پيشرفت‌های سريع علوم و مهندسی و استانداردهای بين‌المللی باشد و تمرکز آن بيشتر بر ايده‌های اصليی باشد که ارزش بيشتری در آموزش علوم دارند. علم در ميان دانشی که حتی هنگام صحبت کردنمان در حال رشد است، زياد می‌شود. و مدارس بايد بر دانش و قابليت‌های اساسيی که نياز دارند متمرکز شوند. برخی از اين استانداردهای نوين مربوط هستند به رهايی از زنجير سواد علمی ، آمادگی برای ورود به دانشگاه، و توانمند کردن دانش‌آموزان در علم، تکنولوژی، مهندسی و رياضيات. "

Bruce Alberts، خطاب به معلمان گفت : "هر کدام از شما بايد بدانيد عملکردتان چه نقش حياتيی در آينده کشور دارد. در حقيقت کار شما بسيار مهم‌تر از آن است که حتی بتوانيد تصور کنيد. "


کنفرانس‌های داخلی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
کنفرانس‌های بين‌المللی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
مباحث ویژه رياضی
1 2 3
آخر بعدی
Instant maths ideas

A COMPREHENSIVE GUIDE TO Factorial Two-Level Experimentation

Operations Research