توجه : خانه رياضيات اصفهان هيچ نماينده‌ رسمي و شعبه ديگري ندارد. در صورت مشاهده چنين مواردي، درخواست مي‌شود تا از طريق تلفن 36692013 با خانه رياضيات اصفهان هماهنگ نمائيد.

آمار سایت
Stat
مسابقه مجازی مهندسی ایده‌پردازی
      

مسـابقه مجازی

مهندســــی ایـــــده‌پــردازی

سؤالات مسابقه مهندسی ایده‌پردازی

لینک ورود به پروفایل ثبت‌نام

برای دریافت سؤالات مسابقه به پروفایل ثبت‌نامی خود مراجعه نموده و پس از ورود با انتخاب گزینه " دوره‌های ثبت‌نامی"، اقدام به دریافت سؤالات مسابقه نمائید.

توجه : سؤالات مسابقه برای شرکت‌کنندگانی که به صورت تیمی ثبت‌نام کرده‌اند، در پروفایل فرد ثبت‌نام کننده تیم قابل دسترسی است.

اطلاعیه شماره 1

اطلاعیه شماره 2

اطلاعیه شماره 3

لینک کانال تلگرام مسابقه مهندسی ایده‌پردازی

ارسال پاسخ

 

معرفی مسابقه:

مسابقه مهندسی ایده‌پردازی برای اولین بار در کشور توسط خانه ریاضیات اصفهان طراحی گردیده و برای سه مخاطب دانش آموز (متوسطه اول و دوم)، دانشجو و معلم/استاد دانشگاه اجرا می‌نماید.

 اهداف مسابقه:

1- آشنایی دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید با روش‌های نوین ایده‌پردازی در حل مسائل واقعی
2- تحلیل مسائل و مشکلات صنایع و دنیای علم در قالب حل مسأله و ایده‌پردازی
3- نهادینه کردن فرآیند تجاری سازی از ایده‌پردازی تا عمل

فرآیند مسابقه:

در این مسابقه 3 مسأله از دنیای واقعی داده شده است و بهترین ایده‌ها برای رفع چالش موجود در مسأله انتخاب می‌گردد.

  •  این مسابقه دارای دو مرحله است. مرحله اول به صورت مجازی می‌باشد و ثبت‌نام آن از تاریخ 20 بهمن الی 20 اسفند 1395 انجام می‌گیرد. نتیجه این مرحله حداکثر تا اول تیر 1396 اعلام می‌گردد. برگزیدگان این مرحله علاوه بر تقدیر، مجوز ورود به مرحله دوم را دریافت می‌کنند.
  • مرحله دوم مسابقه در مرداد 1396 برگزار می‌گردد که متعاقبا در مورد آن اطلاع‌رسانی می‌گردد.

  شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت فردی یا گروه‌های 2 تا 3 نفره (انتخاب اعضای تیم می‌تواند از اعضای خانواده و یا طیف مختلف دانش‌آموز/معلم/دانشجو/استاد باشد) ثبت‌نام نمایند.

زمان‌‌بندی:

پس از پایان ثبت‌نام، سؤالات مسابقه در صفحه مسابقه قابل مشاهده می‌باشد. مهلت ارسال پاسخ‌نامه‌ها تا 30 فروردین خواهد بود. (البته در این مدت راهنماهای مورد نیاز در صفحه مسابقه قرار داده می‌شود.)

 

ثبت‌نام مرحله اول

 20 بهمن الی 20 اسفند 1395

قرار گرفتن سؤالات مسابقه روی سایت

 22 اسفند 1395

ارسال پاسخ

تا 20 اردیبهشت ماه 1396 تمدید شد.

اعلام نتایج مرحله اول

حداکثر تا 1 تیر 1396

 

برگزیدگان نهایی مسابقه علاوه بر تشویق و دریافت جوایز و معرفی به جشنواره‌ها یا دریافت بورسیه، برای عملی کردن ایده‌هایشان در جهت تجاری‌سازی حمایت خواهند شد.

 مرحله دوم متعاقباً اعلام می‌گردد.

 در ضمن در طول دوره زمانی ثبت‌نام، تلفن 36692013 داخلی 130 (بخش معلمان) از ساعت 15:30 الی 19 روزهای زوج، آماده پاسخگویی به شماست. 

 

اطلاعیه شماره (1) مسابقه مجازی مهندسی ایده پردازی خانه ریاضیات اصفهان

طبق سوالاتی که در ذهن بعضی از شرکت‌کنندگان درمورد مسابقه ایده پردازی وجود دارد، توجه شما عزیزان را به دو نکته مهم جلب می کنیم :

  1. مسابقه ایده پردازی حل مسأله ریاضی نیست.
  2. ما با دادن مسأله و الگوریتم حل آن به شما کمک می‌کنیم ایده‌های خود را در مسیر حل مسأله سازماندهی کرده و آن‌ها را مطرح نمایید. ( نگران توانایی خود برای ایده دادن نباشید.) 

اطلاعیه شماره (2) مسابقه‌ی مجازی مهندسی ایده‌پردازی خانه ریاضیات اصفهان

با توجه به این‌که این مسابقه اولین‌بار است که در سطح کشور برگزار می‌شود، برای بعضی از شرکت کنندگان این سؤال پیش آمده است که این مسابقه چیست؟ توجه این عزیزان را به این چند نکته جلب می‌کنیم:

  1. همه‌ی طیف‌های معلمان، اساتید، دانش‌آموزان و دانشجویان همراه با اعضای خانواده‌ی خود می‌توانند شرکت کنند.
  2. در این مسابقه 3 سؤال از دنیای واقعی داده می‌شود که همه می‌توانند با هر توانایی و دانش، راجع  به آن فکر کنند و نظر خود را برای رسیدن به راه‌حل یا پاسخ مناسب آن ارائه کنند. (نیاز به دانش و سطح علمی خاصی ندارد. نگران نباشید.)
  3. در زمان‌هایی که فرصت پاسخ به سؤال را دارید، مشاوران علمی (جهت راهنمایی) اصول و الگوریتم‌های  ایده‌پردازی و چگونگی بیان طرح و سازماندهی آن را در اختیار شما قرار خواهند داد.
  4. هدف مرحله‌ی اول، انتخاب کسانی است که فکر و ایده و راه‌حل مناسبی برای سؤالات داده شده دارند، ولی قسمت مهم  مسابقه در مرحله‌ی دوم صورت می‌گیرد که به صورت حضوری یا مجازی به منتخبین آموزش الگوریتم خلاقیت داده می‌شود تا بتوانند ایده‌ی خود را نهایی کرده و در مسیر تجاری‌سازی و بازار قرار دهند.

 


  

** ارسال پاسخ **

برای ارسال پاسخ سؤال‌ها حتما نکات زیر را رعایت کنید:

1.برای هر راه حل باید اصول خلاقیت و پارامترهای به کار رفته در راه حل را با ذکر دلیل بیان کنید. (توجه: راه حل و اصول و پارامترها امتیازهای جداگانه دارند.)
2.حتما مشخصات خود و هم تیمی‌های خود را به صورت کامل به همراه هر راه حل بفرستید.
3.جواب سؤالات را به این آدرس ایمیل کنید: Mosabegheidepardazi@Gmail.com
جواب‌ها باید به فرمت پی دی اف باشند.


  اطلاعیه شماره 3

تیم مهندسی ایده پردازی خانه ریاضیات اصفهان ضمن تشکر از همراهی شما عزیزان به اطلاع میرساند نتیجه دور اول مسابقه مجازی مهندسی ایده پردازی را میتوانید در ایمیل خود ملاحظه فرمایید.


کنفرانس‌های داخلی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
کنفرانس‌های بين‌المللی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
مباحث ویژه رياضی
1 2 3
آخر بعدی
Instant maths ideas

A COMPREHENSIVE GUIDE TO Factorial Two-Level Experimentation

Operations Research