توجه : خانه رياضيات اصفهان هيچ نماينده‌ رسمي و شعبه ديگري ندارد. در صورت مشاهده چنين مواردي، درخواست مي‌شود تا از طريق تلفن 36692013 با خانه رياضيات اصفهان هماهنگ نمائيد.

آمار سایت
Stat
کارگاه یکروزه اسطرلاب ایرانی قرن چهارم هجری

کارگاه یکروزه اسطرلاب ایرانی بعد از ظهر روز شنبه 8/10/86،از ساعت 13 الی 15و همزمان با عید سعید غدیر در خانه ریاضیات اصفهان وتوسط دو دانشجوی هلندی به اسامی Wifred de Granf , Eric van Lit از دانشگاه اترخت هلند برگزار شد.
این گارگاه بر اساس گارگاهی است که توسط آقای پروفسور یان هوخندایک به دفعات در کشور هلند و ایران برگزار شده است. در ابتدا کلیاتی درباره اسطرلاب و معرفی ویژگی‌های آن گفته شد و سپس از شرکت کنندگان خواسته شد تا دو تمرین داده شده در کارگاه را حل کنند و با طریقه کار و استفاده از اسطرلاب آشنا شوند . اسطرلاب یکی از پرکاربردترین ابزارهای جهان اسلام و مغرب زمین بوده است،که بر اساس اصول ریاضی که مربوط به یونان باستان می باشد ساخته شده و در دوران اسلامی ، از حدود 200 هجری قمری به بعد ،بسیار مورد استفاده قرار گرفت.


اسطرلاب و یادگیری روش کار با آن برای شرکت کنندگان، که تعدادشان به بیش از 20 نفر می رسید، بسیار جذاب بود و باعث شد که با جدیت حل تمرین ها را دنبال کنند. برگزاری چنین گارگاهایی باعث می شود که اصول پیچیده ریاضی در قالبی قابل فهم و ساده برای همه ارائه شود و همین امر موجب جذابیت ریاضیات برای همه و عمومی شدن آن می گردد، که از اهداف اصلی خانه ریاضیات اصفهان می باشد.

 


کنفرانس‌های داخلی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
کنفرانس‌های بين‌المللی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
مباحث ویژه رياضی
1 2 3
آخر بعدی
Instant maths ideas

A COMPREHENSIVE GUIDE TO Factorial Two-Level Experimentation

Operations Research