جمعه, ۲۱ مرداد ماه ۱۴۰۱
قالب وردپرس افزونه وردپرس

A-lympiade

آشنایی با Aلیمپیاد                                           نمونه سؤال‌های مسابقه A-لیمپیاد                                      دوره‌های مختلف مسابقات A-لیمپیاد

سیزدهمین دوره مسابقات A-لیمپیاد

تاریخ برگزاری: 8 آذرماه 1398

مهلت ثبت نام: 4 آبان الی 2 آذرماه

ویژه پایه های نهم، دهم و یازدهم

لینک ثبت نام

برای مشاهده و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مسابقه از جمله آشنایی با مسابقه Aلیمپیاد، نمونه سؤال‌های مسابقه A-لیمپیاد، دوره‌های مختلف مسابقات A-لیمپیاد به لینک های بالا توجه فرمائید.

خانه ریاضیات اصفهان، برای سیزدهمین سال پیاپی با همکاری مؤسسه تحقیقاتی فرودنتال کشور هلند، مسابقه A-لیمپیاد را برگزار می‌نماید. با همکاری برخی از خانه‌های ریاضیات کشور، دانش‌آموزانی از شهرهای مختلف نیز در این مسابقه شرکت دارند. ثبت‌نام این عزیزان از طریق وب‌سایت خانه ریاضیات اصفهان، ولی اجرا مسابقه در شهر خودشان و با هماهنگی خانه ریاضیات محل مربوطه، برگزار خواهد شد.

توجه!!!!!!!!!!

مسابقه A-لیمپیاد در بیش از 90 مدرسه در هلند و مدارس بیش از 15 کشور دنیا به مرکزیت مؤسسه تحقیقاتی فرودنتال کشور هلند به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود. در پی تفاهم‌نامه همکاری آن مؤسسه با خانه ریاضیات اصفهان، چند سالی است که مرحله اول این مسابقه با همکاری خانه‌های ریاضیات، در اصفهان و شهرهای دیگر ایران همزمان برگزار می‏شود.

در این مسابقه، دانش‌آموزان به صورت گروهی بایستی صورت دقیق یک مسئله بزرگ و واقعی را تفسیر کنند، راهکارهای مناسبی برای حل آن بیابند، نتایج به دست آمده را تحلیل کنند و نتایج نهایی را به شکل مناسبی ارائه دهند. در این رهگذر مهارت‌هایی چون خواندن مؤثر، تفکر پویا و خلاق، استفاده ازمدل‌سازی ریاضی مسائل، کارگروهی و نوشتن ساختار‌‌ یافته و مؤثر در دانش‌آموزان رشد خواهد یافت.

قبل از ثبت‌نام توجه به نکات زیر ضروری است :

  –  شرکت در این مسابقه به صورت تیم‌های سه نفره از دانش‌آموزان (پایه‌های نهم، دهم و یازدهم) رشته‌های مختلف میسر است. اعضای هر تیم می‏توانند از پایه‌ها و مدارس متفاوت (با جنسیت یکسان) انتخاب شوند، لذا دانش‌آموزان علاقه‌مند هرچه سریع‌تر ضمن تشکیل تیم خود جهت ثبت‌نام در مسابقه اقدام نمایند.

    مهلت ثبت نام تا پایان روزشنبه 2 آذرماه 1398 است.

   – در انتخاب هم تیمی‌های خود دقت داشته باشید، زیرا پس از پایان مهلت ثبت‌نام (2آذر)، امکان جایگزینی آن‌ها وجود ندارد.

   – انجام ثبت‌نام برای هر تیم باید جداگانه انجام شود.

  –  مسابقه روز جمعه 8 آذر‌ماه 1398، از ساعت 8 تا 16 همراه با پذیرایی و ناهار برگزار می‌شود.

  –  ثبت‌نام بسیار ساده انجام می‌شود. یک نفر از اعضای تیم به عنوان نماینده برای کل تیم ثبت نام می‌کند. این فرد باید مشخصات کامل افراد دیگر (نام و نام خانوادگی، کدملی، نام پدر، سال تولد ،کلاس، آدرس منزل، تلفن ثابت و همراه، نام مدرسه و آدرس ایمیل) را داشته باشد.

  –  در انتهای مراحل ثبت‌نام، باید پرداخت هزینه به صورت اینترنتی انجام شود. هزینه ثبت‌نام برای هر تیم صد و بیست هزار تومان می‏باشد. لذا فرد ثبت نام کننده باید امکان استفاده اینترنتی از یک کارت متصل به شبکه شتاب بانک‌های کشور را در اختیار داشته باشد و هزینه ثبت نام از این کارت کسر می‌گردد.

  –  کد تیم خود را پس از ثبت‌نام یادداشت نموده و از آن مراقبت کنید.

   – دقت کنید که مراحل ثبت‌نام تیم برای شرکت در مسابقه، پس از انجام مرحله مربوط به پرداخت اینترنتی پایان می‌پذیرد و آن‌دسته از تیم‌هایی که این مرحله را تکمیل نکنند، ثبت نامشان لغو می‌شود.

  –  محل برگزاری مسابقه از طریق خانه ریاضیات هر شهر متعاقبا اعلام خواهد شد.

    در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام مراحل ثبت‌نام هر روز از ساعت 8 الی 13 و  یا 15 الی 19 با شماره تلفن 03136692013 داخلی 107 تماس حاصل نمایید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به خانه ریاضیات اصفهان می باشد.